Szkoła Podstawowa

Projekt "Rozmowy o Klimacie" - zadanie 1 - "Poznaj Anwen"

W związku z pożarami pustoszącymi australijski busz na przełomie roku 2019 i 2020 postanowiliśmy rozpocząć projekt "Rozmowy o Klimacie". Symbolem naszego działania jest Anwen, koala uratowana z ognia znajdująca się pod opieką Koala Hospital Port Macquarie w Australii. Dzięki hojności naszych uczniów została przeprowadzona adopcja koali, która wspomoże jej leczenie, wpłacone również została dotacja dla Adelaide Koala Rescue, organizacji która również ratuje zwierzęta w Australii przekazaliśmy też fundusze na zasadzenie drzewka eukaliptusowego (pożywienia koali).
Zadaniem pierwszym w naszym projekcie było poznanie historii naszej podopiecznej. Uczniowie na lekcjach języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej czytali artykuły o Anwen, tworzyli rysunki koali. Uczniowie klasy IIIa wykonali kartkę dla Anwen, w której życzyli powrotu do zdrowia. Rozmowy o Anwen stały się przyczyną do rozmów o kontynencie australijskim, warunkach tam panujących, klimacie, faunie, florze.

 

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in